Diskuse na téma......:Ruská technika, stroje zbraně
Diskuse na téma......
17. března 2011 v 16:48
Céčko
Zpravodajství Českého rozhlasu a České televize jsem 15-tého nesledoval, takže nevím jak o březnu v třicátém devátém informovali. Jisté opomenutí bych jim ale letos pod vlivem tragédie v Japonsku prominul ... Komerční sdělovaci prostředky, tak to je samozřejmě tragedie sama o sobě ... Všimněte si třeba, jak se u nás v poslední době připomíná schodou okolností recipročně japonský 6. a 9. srpen - Hirošima a Nagasaki ... !!!
Rozhodně ale 15.březen připomínal celý den server SEZNAM.CZ
16. března 2011 v 19:29
majortc
16. března 2011 v 06:21
kapitán
Tak jsem čekal v mediích nějaké pořady k výročím zejména 7.března a 15.března a kromě několika zmínek nikde nic. Národ,který nezná a neváží si své historie nebude asi v pořádku. Na uazu jsem vyměnil gumičku a už se brzdí.

12. března 2011 v 07:13
Céčko
AG_Miner:
Samozřejmě, s Polskem máš pravdu, beru zpět - nechal jsem se myšlenkou unést. Souhlasím s tebou, že velmi pravděpodobně by použili intenzivní bombardování a bylo by zřejmě jen otázkou času (kdybychom proti nim zůstali sami), do kdy by ty naše kopce přeorali tak, aby znemožnili zpětné zásobování posádek v opevnění. Letectvo měli silné, moderní stíhače, lehké bombardery, letiště se zázemím u našich hranic a zkušené jednotlivce ze Španělska.
S jejich pozemní technikou to ale v 39. zatím žádná sláva nebyla a sní by se přez naše opevnění nedostali a oni to věděli a proto se jim do toho nechtělo.
12. března 2011 v 01:55
AG_Miner
Já tedy nevím, ale po nás vzali tím šturmem až Polsko. Nemyslí si, že obavou byly naše pevnůstky a dělostřelecké tvrze. Již v této době bylo Německo dost silné na to, aby začalo otevřený konflikt. Ale byla to ještě doba, kdy bylo pro Říši rychlejší politické jednání. My bychom je jen zdrželi. Za další by to vedlo ke zbytečnému bombardování civilních obyvatel a cílů. V této době se naše stroje již dávno nemohli těm německým rovnat.
11. března 2011 v 10:48
Céčko
SNAR-2 RUMBURK
11. března 2011 v 07:49
kapitán
Otázka: Kde stojí ten SOV - SNAR-2 dělostřelecký radiolokátor. Vlastnit ho takto zachovalém stavu jak je na fotkách není snad ani možné.
Nešlo by něco udělat do Ara na snížení odběru napětí při startování?

11. března 2011 v 07:42
kapitán
Musím se opravit u Klementa Gottwalda datum je až 14.3.
K 15.3. - výzbroj naší armády,mobilizace a zejména dodržení spojeneckých smluv za strany Velké Británie a Francie, by pravděpodobně změnily děj tehdejších událostí. Otázkou zůstává jaká situace by nastala za dva nebo tři roky, když by dokončil přezbrojení Sovětský svaz.Myslím,že je měl dokončit v roce 1942.Možná by dějiny vypadaly jinak. Jaká byla naše předválečná armáda a její velitelský sbor,jasně ukázala jejich účast na bojištích 2.světové války. Kniha Jan Masaryk dává částečnou odpověď,ale asi nikdy se již nedozvíme pravdu o jeho úmrtí.

11. března 2011 v 06:22
Céčko
Je fakt, že všechny kolem vzali Němci šturmem, nás ale né - měli obavy a proto čekali na ,,diplomatický výsledkek,, ?
Fakt je, že některé velké pevnosti byly nedokončené, ale veškeré komunikace po kterých by se sem jejich technika dostávala byly zcela bezpečně ,,zaŘOPíkované,, s nastřelenými těžkými kulomety a obsazené po mobilizaci dobře vycvičenými osádkami. Rozhodně by to neměly jednoduché !
10. března 2011 v 19:59
majortc
Jan Masaryk umrtí nebo vražda ???
Remek - pan kapitán to ví přesně , protože s V. Remkem byl na rekreaci
15. březen to nejde zapomenout. Dovršilo se to co začalo o půl roku dříve.
Nedávno jsem byl na pevnostech a Němci by to neměli tak snadné.
Proto s námi tak pohrdali , protože jsme to vzdali. Mám nějaká fota v galerii.
Na doplnění 19. 3. Josef 21. 3. Radek ale to už je spíše soukromé.
10. března 2011 v 14:23
Céčko
Obdivuji kapitána a jenom připomínám datum, který doufám nezapomeneme nikdy - 15.březen ...
10. března 2011 v 11:09
Céčko
Ano,
byli první a může se kdokoliv snažit jim ,,odpárat nášivky,, prostě jim je neodpáře:
Jurij Gagarin - 1.kdo úspěšně obletěl zemi
German Titov - 1.kdo úspěšně vstoupil na ,,šňůře,, do volného prostoru
Valentina Těreškovová - 1.úspěšná žena na orbitu
Neil Armstrong - 1.kdo vstoupil na Měsíc
Vladimír Remek - 1.úspěšný ne ,,SSSR a USA,,
Všechna čest ...
10. března 2011 v 07:00
kapitán
5.březen úmrtí J.V.Stalin
7.březen narození T.G.Masaryka
8. březen bitva u Sokolova
10.březen úmrtí Jana Masaryka
12.březen úmrtí K.Gottwalda
12.březen den vstupu do NATO
upozorňuji,že píši z hlavy.
Gumičku jse vyměnil

9. března 2011 v 20:27
majortc
Aktualita.
Dnes by se dožil Jurij A. Gagarin 77 let.
Atˇ se na to díváme jakkoliv tak byl první.
A dnes naposledy přistál amer. raketoplán.
9. března 2011 v 19:01
majortc
Přechody také probíhají i u nás . Na váleček zkus jen gumičky. Jeden známí je má a má i manžetky ( pije portské)
Kavka už dobijí a majáky jdou. Zítra bude zatěžkávací zkouška do kopce.
Dost často stačí vyměnit gumičky a je na dlouho pokoj záleží na stavu válečku.
Pan kapitán má spreje na povolování tak to jistě půjde jako když bičem mrská.
Trochu jsme pozapoměli na historii. Matně si vzpomínám , kdy bylo Sokolovo ??

9. března 2011 v 12:45
kapitán
Pro Céčka i pana majora: Letní přechody probíhají. Teče brzdový váleček.

9. března 2011 v 07:49
Céčko
P.S.
Myslím, že PŠM a MLP důstojníků a absolventů už bylo dost. Tak taky něco k letním přechodům techniky ...
9. března 2011 v 07:31
Céčko
Ještě k těm ,,vykladačům,, víry.
Člověka to vždycky svádí k tomu uvažovat, co by bylo, kdyby ... atd. Jak by se vyvíjela Evropa, kdyby v daném období nebyl císařem právě osvícený Karel IV, českým králem osvícený Jiřík z Poděbrad? Jak by se vyvíjel sovětský socialismus v Rusku, kdyby po smrti Lenina nenastoupil k moci Stalin, Berja a spol., ale třeba Kirov? Jak by se vyvíjel národní socialismus v Německu, kdyby se k moci nedostal právě Hitler a jeho parta? Je možné, že by se tyto dva společenské systémy vyvíjely jinak? Je možné, že by mohly konvergovat do obdobných skutečně občanovi prospěšných socialistických společností?
Pak si ale položím otázku, a kde je ten blok, který zabrání tomu, aby se právě k moci, převratem - nocí dluhých nožů, zmanipulovaným stranickým sjezdem atd. - nedostala k moci parta právě toho či onoho šílence? A jedinou odpovědí pro mně - zatím jsem na nic jiného nepřišel - je již zmiňovaná pluralitní, parlamentní demokracie, nedokonalá, ale fungující.
8. března 2011 v 19:03
majortc
Souhlasím, každou víru jde překroutit a využít ku prospěchu jedné skupiny lidí na úkor druhé.

7. března 2011 v 10:47
Céčko
Rozpačitost a možná i obavy nad dalším vývojem v islámských zemích po odeznění stávajících revolucí jsou, myslím si, celkem na místě. Korán je ale velmi mírumilovný, tak jako křesťanská bible. Vždy tedy jde o jeho výklad a ,,vykladače,, , kteří jsou momentálně u moci.
Obdobné to bylo ve středověku s katolickým výkladem křesťanství - ohněm a mečem rozpínání vně a kladivy na čarodejnice uvnitř. Až po vydání tolerančního patentu císařem Josefem II. v r.1781 byly u nás umožněny také jiné - pozitivní - výklady křesťanství. To vedlo například - bohužel po dlouhodobém vývoji podle mého názoru - v tehdejším západním Německu v 7o-tých a 80-tých letech, v době vlád křesťanskodemokratické a křesťanskosociální koalice, k největšímu hospodářskému, kulturnímu a celospolečenskému rozvoji země.
Je tedy otázka jaké režimy budou v těchto islámských zemích nastoleny, budou-li to parlamentní pluralitní demokracie (viz. Velká Británie a ostatní evropská království), nebo různé varianty džamahírií atd. atd. Myslím ale, že to bude otázka dalších několika desetiletí. Jsem ale optimista.